10 причин по яких ніколи не треба влаштовуватися на роботу

   Цікаво, що коли люди досягають певного віку, наприклад, після закінчення інституту, вони вважають що настала настав час іти шукати роботу. Але, як і з багатьма речами, які роблять маси людей, той факт, що це роблять усі, зовсім не означає, що це гарна ідея. Насправді, якщо Ви досить розумні, те легко зрозумієте, що влаштування на роботу це один з найгірших варіантів, який Ви можете обрати для утримання себе. Є набагато кращі способи заробити собі на життя, чим продаватися в рабство на основі кабальних договорів. 

    От кілька причин, по яких Вам варто зробити все, що у Ваших силах, щоб уникнути влаштування на роботу: 

1. Дохід для дурнів.

     Влаштуватися на роботу та обмінювати свій час на гроші може здатися гарною ідеєю. У ній є тільки одна проблема. Це нерозумно! Це найбільш дурний спосіб, яким Ви можете створювати дохід.

Чому влаштовуватися на роботу так нерозумно? Тому, що вам платять тільки тоді, коли Ви працюєте. Бачите проблему? Або Ви вважаєте розумним і обґрунтованим одержувати дохід тільки тоді, коли Ви працюєте? А Ви ніколи не думали, що було б набагато краще одержувати гроші навіть тоді, коли Ви не працюєте? Хто навчив Вас, що заробляти можна тільки працюючи? Який-небудь такий же обдурений співробітник, напевно? А може бути батьки, які так проробили все життя й іншого способу навіть уявити собі не могли? Ні, батьки не винні в тому, що самі працюють за наймом, і Вас учать цьому. Просто їх так навчили, і вони тепер учать Вас тому ж. Можливо, вони навіть дуже розумні люди й заробляють дуже багато грошей, які дозволяють Вам жити безбідно і їм навіть вистачає грошей на оплату Вашої освіти і навчання, бути гарним найманим робітником. Але… 

     Не чи думаєте Ви, що Ваше життя могло б стати значно легше, якби Вам платили не тоді, коли Ви працюєте, а тоді коли Ви їсте, спите або граєте з дітьми? Чому б не одержувати дохід цілодобово? Одержувати дохід незалежно від того, працюєте Ви чи ні. Хіба Ваші рослини не ростуть навіть тоді, коли Ви за ними не наглядаєте? А чому б так само не рости банківському рахунку? 

    Кого хвилює те, скільки годин Ви проробили? Тільки жменьку людей на всій планеті хвилює кількість годин, проведених Вами в офісі. Більшість із нас навіть не зауважує, чи працюєте Ви 6 годин на тиждень, або 60. Але якщо у Вас є щось цінне, що Ви могли б нам дати, то більшість із нас будуть щасливі, витягтися свої гаманці й заплатити за це.

    Нас не хвилює Ваш час – нам важливо лише заплатити за цінність, важливість і корисність того, що ми одержуємо. Хіба Вас хвилює те, скільки часу мені треба було для написання цієї статті? Ви б заплатили за неї вдвічі дорожче, якби в мене пішло на неї 6 годин замість 3-х? 

     Розумні люди часто починають із традиційного шляху. Так що не засмучуйтеся, якщо Ви тільки зараз починаєте розуміти, що Вас обводять навколо пальця. Розумні люди, зрештою, розуміють, що обмінювати час на гроші – надзвичайно дурний спосіб заробляти, і що повинен бути спосіб кращий.

     Ключовий момент – відокремити вироблену Вами цінність від Вашого часу. 

    Мережний маркетинг являє приклад такої системи. Робота в мережному маркетингу може приносити доходи, і не бути єдиним джерелом вашого доходу. Ви проробляєте роботу тільки один раз, а результатом користуєтеся багаторазово рік за роком.

   Мережний маркетинг це система просування продукції від виробника до споживача, завдяки якій виробник доставляє споживачеві якої або необхідний йому продукт, а Вам виплачується винагорода, за пророблену Вами роботу, щораз, коли запрошений вами споживач або бізнес партнер робить якийсь товарообіг.

   Звичайно, буде потрібно затратити якийсь час і зусилля авансом, щоб розробити й впровадити Вашу власну систему виробництва доходу. Але Вам не потрібно заново винаходити колесо – цілком можна використовувати існуючі системи. Запустивши систему, Вам більше не прийде працювати стільки часу, щоб підтримати своє існування. 

2. Обмежений досвід.

Ви можете вважати, що “важливо влаштуватися на роботу для одержання досвіду”. Але це однаково, що сказати ” Вам слід грати в гольф, щоб одержати досвід гри в гольф”. Ви одержуєте досвід з життя, незалежно від того, є у Вас робота чи ні. Будь-яка робота всього лише дає досвід цієї роботи, але Ви одержуєте “досвід”, роблячи практично що завгодно, так що реальних переваг у роботи немає. Посидите пару років, нічого не роблячи, і Ви зможете назвати себе досвідченим філософом, політиком або гуру медитації.

    Проблема з одержанням досвіду з роботи полягає в тому, що звичайно Ви просто повторюєте той самий обмежений досвід знову й знову. На початку Ви довідаєтеся багато нового, а потім переходите до застою. Через це Ви упускаєте інші можливості, які були б значно більш цінними. Запитаєте себе, який досвід, що здобувається Вами зараз, чи буде він цінним через 20-30 років? чи Буде тоді взагалі існувати Ваша робота?

     Подумайте от над чим. Який досвід Ви хотіли б скоріше отримати? Знання того, як добре виконувати якусь певну роботу – тобто таке знання, яке Ви зможете перетворити в дзвінку монету, тільки обмінюючи свій час на гроші – або ж знання того, як досягти фінансової незалежності на все життя, що залишилося, ніколи більш не бідуючи для цього в роботі? Не знаю як Ви, а я б віддав перевагу останньому досвіду. У реальному світі він набагато більш корисний, чи не так?

3. Довічне приручення.

      Влаштування на роботу нагадує запис на участь у програмі по прирученню людини. Ви вчитеся бути гарною свійською твариною.

     Огляньтеся навколо. Подивитеся уважно. Що Ви бачите? Оточення вільної людини? Або Ви живете в клітці для несвідомих тварин? Ви закохалися в рожевий колір?

     Як просувається Ваше дресирування слухняності? чи Винагороджує хазяїн Вашу гарну поведінку? чи Карають Вас, якщо Вам не вдалося виконати команду хазяїна?

      Залишилася чи у Вас хоч мала іскра вільної волі? Або приручення зробило з Вас домашнє звірятко на все життя?

       Людей не повинні виховувати в клітках

4. Треба прокормити занадто багато ротів.

      Дохід працівника обкладається найбільш важким податком. Податкова система розроблена так, щоб сховати реальну кількість грошей, що губляться Вами, тому що частина цих податків платить Ваш роботодавець, а частина віднімається з Вашої зарплати. Але можете бути впевнені в тому, що з погляду Вашого роботодавця всі ці податки є частиною Вашої оплати, так само як і всі інші одержувані Вами бонуси, премії і т.д. Ураховується навіть оренда займаної Вами офісної площі, так що Ви в кожному разі для покриття цих витрат Ви повинні зробити значно більше цінностей. Можливо, Ви думаєте, що корпорація захищає Вас, але майте на увазі, що платите за це саме Ви самі. 

     Інша частина Вашого доходу попадає до власників і інвесторів. Треба годувати занадто багато ротів.

    Вам платять тільки частину реально зробленої Вами цінності. Ваша справжня зарплата може бути в три рази вище, але більшу частину цих грошей Ви ніколи не побачите. Вона йде прямо в кишені інших людей.

      Яка ж Ви щедра людина!

5. Занадто ризиковано. 

    Багато працівників вірять, що обладнання на постійну роботу – самий надійний і безпечний спосіб забезпечити себе.

     Дурні.

   Вплив суспільної думки разючий. Воно може змусити людей повірити в що-небудь, прямо протилежне істині.

   Можете Ви почувати себе в безпеці, перебуваючи в ситуації, коли хтось, всього двома словами (“Ви звільнені”), може позбавити Вас усіх джерел доходу?

   Ідея того що робота – це найбільш надійний і безпечний спосіб одержання доходу, просто дурна. Ви не можете почувати себе в безпеці, якщо не управляєте ситуацією, а працівники управляють нею менш усіх інших. Якщо Ви працівник, то Ваша справжня посада повинна звучати як “професійний азартний гравець”.

6. Злий хазяїн-бик. 

   Чи знаєте Ви, що слово “бос” походить від датського слова baas, яке спочатку означало “хазяїн”? Інше значення цього слова – “корова або бик”. І в багатьох відеоіграх “бос” – великий лиходій, якого треба вбити наприкінці рівня.

    Отже, якщо Ваш бос дійсно “злий коров’ячий хазяїн”, те хто ж тоді Ви? А ніхто…

      Хто Ваш хазяїн?

7. Випрохування грошей. 

     Коли Ви прагнете збільшити Ваш дохід, чи доводиться Вам робити собачу стійку й просити в хазяїна більше грошей? Добре почуваєте себе, якщо Вам іноді кинуть додаткову порцію “Pedigree Pal”?

   Або ж Ви має право самі вирішувати, скільки Вам слід одержувати? Без будь-чийого дозволу, крім Вашого власного?

   Якщо у Вас є бізнес і один клієнт говорить Вам “ні”, Ви просто говорите “наступний”.

8. Життя в суспільстві із самого народження.

   Велика кількість людей важають свою роботу головним соціальним показником. Вони тусуються з тими самими людьми, що працюють в одній і тій же області. Такі кровозмісні відносини являють собою соціальні тупики. Уважається, що день пройшов відмінно, якщо був докладно обговорений перехід компанії на новий колір продукції, затримка виходу останньої версії Windows, і несподівана доставка додаткових ручок Bic. Подумайте, як це було б вийти на вулицю й поговорити з незнайомцем. О… жах. Краще залишатися усередині, отут безпечніше.

     Якщо один з Ваших колег-рабів продався іншому хазяїнові, чи втрачаєте Ви друга? Якщо Ваша робота – переважно чоловіче заняття, чи означає це, що Ви ніколи не повинні розмовляти з жінками вище продавця за рангом? Чому замість того щоб дозволити Вашому хазяїнові вибирати Ваше коло спілкування, не зробити це самостійно? Хочте вірте – хочте, ні, але на цій планеті є місця, де збираються вільні люди. Тільки остерігайтеся цих безробітних хлопців – вони “не зовсім нормальні”!

9. Втрата волі. 

     Щоб приручити людину й зробити з неї працівника, потрібно багато зусиль. Перше, що Вам доведеться зробити, це зламати незалежну вільну волю людей. Гарний спосіб зробити це – дати їм важке керівництво, набите безглуздими нормами й правилами. Це змусить нового працівника бути більш слухняним, перебуваючи щохвилини в страху покарання за що-небудь малозрозуміле. Таким чином, працівник, швидше за все, прийме для себе, що саме безпечне – беззастережно коритися командам хазяїна. Тепер підмішайте туди трохи офісної політики компанії, і от готовий новоспечений раб.

    Як частина виховання слухняності, працівників треба навчити, як слід одягатися, розмовляти, рухатися і так далі. Ми ж не можемо дозволити працівникові думати за себе самому? Це б усе зруйнувало.

10. Перетворення в боягуза.

     Ви зауважували, що працівники мають майже нескінченну здатність скиглити про проблеми своїх компаній? Насправді вони не прагнуть вирішувати їх – вони всього лише прагнуть виговоритися та пояснити, чому в цьому винуватий хтось іншої. Начебто влаштування на роботу висмоктує з людей усю вільну волю та перетворює їх у безхребетних боягузів. Якщо Ви не можете, не боячись звільнення, іноді назвати свого боса нікчемою, то Ви більше не вільні. Ви стали власністю Вашого хазяїна.

    Коли Ви цілий день працюєте серед боягузів, по-вашому, це на Вас не відіб’ється? Звичайно так, і ще як. Коли Ви принесете в жертву свої кращі людські якості на вівтар страху – тільки справа часу. Спочатку мужність… потім чесність… потім прямоту й честь… і, зрештою, свою незалежну волю. Ви продали свою людяність нізащо, обміняли її на ілюзію. А тепер найбільший Ваш страх – визнати правду: те, чим Ви стали.

Усе ще хочете влаштуватися на роботу? 

    Якщо зараз Ви – зразковий, добре вихований працівник, то найбільш імовірною реакцією на вищевикладене буде заняття оборонної позиції. Усе це – частина Вашого виховання.

   Але якби в тому, що Ви прочитали вище, не було б ні грама правди, то у Вас би взагалі не виникло ніякої емоційної реакції. Я всього лише нагадав Вам те, що Ви вже знали раніше.

    Ви скільки завгодно можете заперечувати існування клітки, але вона залишається на тому ж місці. Можливо, усе відбувалося настільки повільно й поступово, що Ви жодного разу не зауважували її до цього моменту…

   Якщо щось із цього роздратувало Вас, то це крок у правильному напрямку. У порівнянні з апатією, гнів – більш високий рівень свідомості, і гніватися набагато краще, чим постійно перебувати в заціпенінні.

   Будь-яка емоція – навіть сум’яття – краще апатії. Якщо Ви проробите Ваші відчуття замість того щоб пригнічувати їх, то скоро виявитеся на порозі хоробрості. І коли це трапиться, у Вас вистачить сили волі дійсно щось зробити з Вашою ситуацією й почати жити як сильна людська істота, яким Вам і покладено бути, а не як приручена свійська тварина.

Щасливий безробітний. 

   Яка ж є альтернатива влаштуванню на роботу? Залишатися щасливим безробітним усе життя, і створювати дохід іншими способами. Зрозумійте, що Ви заробляєте гроші, надаючи іншим цінності – а не час – і знайдіть спосіб дати іншим саме коштовне, що є у Вас, і призначте за нього справжню ціну. Один з найпростіших і доступних способів – відкрити свою справу. Яку б роботу Ви не робили по найму, знайдіть спосіб надати Вашу цінність безпосередньо тому, кому вона необхідна. На початку буде потрібно трохи більше часу щоб запустити процес, але Ваша воля з лишком окупить первісні витрати часу й енергії. І потім Ви зможете на здачу купити свій власний “Pedigree Pal”.

    І звичайно ж, усе, чому Ви попутно вчитеся, Ви можете давати іншим, роблячи ще більше цінностей. Так що навіть Ваші помилки можна перетворити в гроші.

   Один із самих більших страхів, з яким Ви зіштовхнетеся – страх того, що Вам нема чого запропонувати іншим. Може бути, працювати за наймом і одержувати погодинну оплату це краще, на що Ви здатні. Може бути, Ви не вартуєте стільки багато.

    Такий напрям думок – частина Вашого соціального виховання. Це абсолютна нісенітниця. У міру того як Ви станете позбуватися від промивання мізків, Ви незабаром зрозумієте що здатні дати іншим величезні цінності й що вони з радістю заплатять Вам за це. Є тільки одна річ, що заважає Вам побачити правду – СТРАХ.

     Усе, що Вам треба – мужність бути собою.

   Ваша справжня цінність полягає не в тому, що Ви робите, а в тому, хто Ви є. Єдине, що Вам необхідно зробити – виразити свою сутність і показати її світу. Вам постійно говорили всіляку неправду, що виправдовує те, чому Ви не можете це зробити. Але в кожному разі, Ви ніколи не пізнаєте справжнього щастя та здійснення бажань, якщо не зберете необхідну хоробрість.

   У глибині себе Ви вже знаєте, що пошук роботи – не те, що Вам треба. Так що не дозволяйте нікому говорити Вам протилежне. Вчиться довіряти своєї внутрішньої мудрості, навіть якщо цілий світ говорить, що Ви неправі. Через багато років Ви оглянетеся й зрозумієте, що це було одне з найкращих рішень, коли-небудь прийнятих Вами.

Вибір за Вами

За матеріалами статті Стіва Павлини. Оригінал тут.

Наступна: Що таке мережний маркетинг